io alebo RTS? - porovnanie komunikačných protokolov | Svetex BM |

Porovnanie technológií io – homecontrol vs RTS

RTS (Radio Technology Somfy)

Technológia RTS je v oblasti inteligentného bývania dobre známa. Prišla na trh spoločne s prvými inteligentnými zariadeniami, a za tú dobu sa nainštalovalo viac ako 10 miliónov výrobkov po celom svete.

RTS  ponúka výhradne jednosmernú rádiovú komunikáciu. V praxi to znamená že zariadenia s týmto protokolom vieme ovládať  buď diaľkovým ovládačom do vzdialenosti niekoľkých desiatok metrov, alebo kedykoľvek a kdekoľvek prostredníctvom Tahomy.  Ich aktuálny stav a polohu však vidieť možné nie je.

io – homecontrol

Ide o pomerne novú technológiu splňujúcu požiadavky modernej doby a inteligentného bývania. Dôraz pri vývoji tejto technológie bol kladený na bezpečnosť a jednoduchosť použitia, nie len pri novostavbách ale aj pri rekonštrukciách a to aj bez nutnosti akýchkoľvek stavebných úprav.

Technológia io  využíva na komunikáciu obojsmerný rádiový protokol. Ten nám umožňuje kedykoľvek a kdekoľvek na svete zistiť stav a polohu zariadení prostredníctvom Tahomy alebo Connexoonu. V princípe to znamená, že keď prídete do práce a spomeniete si že ste nezavreli garážovú bránu alebo si nie ste istý, zapnete aplikáciu vo vašom telefóne a ihneď zistíte aktuálny stav vašej garážovej brány. V prípade že uvidíte garážovú bránu otvorenú, okamžite ju zavriete a váš domov tak ostane v bezpečí.

obojsmerná komunikácia
spätná väzba
vizualizácia stavu zariadenia
šifrovaná komunikácia
odolnosť proti hackerským útokom
vysoký dosah signálu
tvorba inteligentných scenárov
široká škála možností ovládania

 jednosmerná komunikácia
bez spätnej väzby
 tradičný rádiový protokol
dlhá história na trhu
nainštalovaných viac ako 10 miliónov zariadení
 nepatrne nižšia cena

Ak už vlastníte nejaký produkt Somfy, či už je to starší produkt s komunikačným protokolom RTS, alebo naopak novší, s komunikačným protokolom io, a chceli by ste ho modernizovať, doplniť o ďalšie produkty z radu Somfy, alebo prejsť na inteligentné ovládanie a mať svoju domácnosť pod kontrolou odkiaľkoľvek? Neváhajte nás osobne navštíviť v našom showroome kde vám radi ukážeme portfólio spoločnosti firmy Somfy, ako aj iné produkty pre zdokonalenie vášho bývania a v prípade záujmu vám navrhneme riešenie pre vás šité na mieru.